^Back To Top

Ciekawe linki ze świata związane z Rodziną Oziewiczów.


1. Informacja o śmierci Mieczysława Oziewicza, 27.07.2007r.  new f2

2. "Nawet nie pamiętam, żebym się bał!" - wspomnienie o Mieczysławie Oziewiczu - artykuł Estanislao Oziewicza, wspaniałe zdjęcianew f2
3. Miejsce spoczynku Pawła Oziewicza- cmentarz w Toronto  new f2

4. Lista Krzystka - indeks ponad 17 000 polskich lotników -
- w tym Pawła i Mieczysława Oziewiczów. new f2

IOziewicz
50 rocznica śmierci
płk. Ignacego Oziewicza.


10 stycznia 2016r. mija 50 rocznica śmierci płk. Ignacego Oziewicza. Pierwszego Dowódcy NSZ, a także 29DP., p.o. 41 pp., 17 pp., 76 pp. Kawalera m.in. czterokrotnego Krzyża Walecznych (dwukrotnie w 1921r. i dwukrotnie w 1922r.), Virtuti Militari V kl. (1922r.), Krzyża Oficerskiego Polonia Restituta (1933r.), Złotego Krzyża Zasługi (1937), Orderu Korony IV kl. (belg.), Orderu św. Sawy kl. IV (serbsko-chorwacko-słoweńskiego),

Medalu Międzysojuszniczego (odznaczenie nadawane przez Wielką Brytanię, Belgię, Francję, Japonię, Portugalię, Rumunię, USA, Włochy). W czasie wojny więźnia KL Auschwitz (19443-4) i KL Flossenbürg (1944-5).


Pomóżmy Zosi Lewandowicz, to nasza Rodzina!

Zosia 2014

Nasza córeczka Zosia (prawnuczka Władysława Oziewicza), która w tym roku kończy 3 latka, z każdym rokiem daje nam coraz więcej radości. Choroba na którą cierpi - mukowiscydoza - niesie jednak wiele trosk i wydatków. Zwracamy się więc do naszej Rodziny z prośbą o wsparcie leczenia Zosi poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO.

Zosia 2014

 

Za każdą pomoc z serca dziękujemy.

 

Rodzice Zosi
Tomek i Martyna Lewandowicz

 

  Jak można wesprzeć leczenie Zosi?
We wniosku o przekazanie 1% podatku na rzecz opp, tam gdzie należy wpisać nr KRS wpisz: 0000097900, a w informacjach uzupełniających jako cel szczegółowy koniecznie wpisz dla Zofii Lewandowicz.

 

Czym jest mukowiscydoza?
Mukowiscydoza to nieuleczalna choroba genetyczna, atakująca głównie układ oddechowy i pokarmowy. Choroba ta wymaga codziennych zabiegów rehabilitacyjnych, specjalnej diety oraz podawanie http://espanacialis.org/ wielu leków, w tym między innymi enzymów trzustkowych do każdego przyjmowanego posiłku. Koszty leczenia są wysokie i wraz z wiekiem dziecka rosną, gdyż często stan zdrowia osoby chorej z upływem czasu się pogarsza. Więcej informacji o tej chorobie znajdziecie
na http://www.mukowiscydoza.pl/mukowiscydoza/czym-jest-mukowiscydoza.html


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu
29 sierpnia 2013 roku odeszła od nas
Kochana Mama, Babcia, Prababcia i Ciocia
Ś.p. Zofia Granowska
z d. Oziewicz
Zofia Granowska przeżyła 93 lata.
Spoczęła na cmentarzu w Chojnicach.
Serdeczne wyrazy współczucia składa
Zespół Redakcyjny Strony, Rodzina.
orn1aPodziękowania.

Na początku roku zwracaliśmy się z prośbą o pomoc poprzez przekazanie 1% podatku na wsparcie nas w kosztach leczenia naszej córeczki Zosi, chorującej na mukowiscydozę. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację, iż do MATIO Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę dotarły w końcu wpłaty 1% od urzędów skarbowych, w tym także wiele wpłat z przeznaczeniem na leczenie Zosi. Udało się zebrać sporą kwotę, która o ile nie nastąpi nagłe pogorszenie stanu zdrowia Zosi lub zmiany w refundacjach leków, powinna nie tylko pozwolić na pokrycie kosztów leczenia Zosi w przyszłym roku, lecz również na odłożenie części z tej kwoty na zabezpieczenie kosztów leczenia Zosi w przyszłych latach (wraz z wiekiem koszty leczenia rosną).

Wszystkie kwoty wpłacone z 1% znajdują się na koncie Fundacji MATIO, której Zosia jest podopieczną. Dzięki temu poczynione przez nas wydatki na leczenie Zosi (zakup leków, inhalatorów, odżywek, itp.) mogą być refundowane przez Fundacje, w oparciu o faktury, których kopię wysyłamy do Fundacji. Powyższe procedury gwarantują że wszystkie zbierane przez fundacje środki są wykorzystywane zgodnie z celem fundacji, czyli na leczenie osób chorych na mukowiscydozę.

Chcieliśmy dzisiaj bardzo podziękować wszystkim, którzy nam pomogli w zbieraniu 1%, w szczególności zaś rodzinie, która bardzo licznie nas wsparła.

Pozdrawiamy

Tomek z Martyną wraz Zosią (prawnuczką Władysława Oziewicza)