^Back To Top

Ciekawe linki ze świata związane z Rodziną Oziewiczów.


1. Informacja o śmierci Mieczysława Oziewicza, 27.07.2007r.  new f2

2. "Nawet nie pamiętam, żebym się bał!" - wspomnienie o Mieczysławie Oziewiczu - artykuł Estanislao Oziewicza, wspaniałe zdjęcianew f2
3. Miejsce spoczynku Pawła Oziewicza- cmentarz w Toronto  new f2

4. Lista Krzystka - indeks ponad 17 000 polskich lotników -
- w tym Pawła i Mieczysława Oziewiczów. new f2

5. Ciekawy biogram Ignacego Oziewicza.    new f2

IOziewicz
50 rocznica śmierci
płk. Ignacego Oziewicza.


10 stycznia 2016r. mija 50 rocznica śmierci płk. Ignacego Oziewicza. Pierwszego Dowódcy NSZ, a także 29DP., p.o. 41 pp., 17 pp., 76 pp. Kawalera m.in. czterokrotnego Krzyża Walecznych (dwukrotnie w 1921r. i dwukrotnie w 1922r.), Virtuti Militari V kl. (1922r.), Krzyża Oficerskiego Polonia Restituta (1933r.), Złotego Krzyża Zasługi (1937), Orderu Korony IV kl. (belg.), Orderu św. Sawy kl. IV (serbsko-chorwacko-słoweńskiego),

Medalu Międzysojuszniczego (odznaczenie nadawane przez Wielką Brytanię, Belgię, Francję, Japonię, Portugalię, Rumunię, USA, Włochy). W czasie wojny więźnia KL Auschwitz (19443-4) i KL Flossenbürg (1944-5).


Pomóżmy Zosi Lewandowicz, to nasza Rodzina!

Zosia 2014

Nasza córeczka Zosia (prawnuczka Władysława Oziewicza), która w tym roku kończy 3 latka, z każdym rokiem daje nam coraz więcej radości. Choroba na którą cierpi - mukowiscydoza - niesie jednak wiele trosk i wydatków. Zwracamy się więc do naszej Rodziny z prośbą o wsparcie leczenia Zosi poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO.

Zosia 2014

 

Za każdą pomoc z serca dziękujemy.

 

Rodzice Zosi
Tomek i Martyna Lewandowicz

 

  Jak można wesprzeć leczenie Zosi?
We wniosku o przekazanie 1% podatku na rzecz opp, tam gdzie należy wpisać nr KRS wpisz: 0000097900, a w informacjach uzupełniających jako cel szczegółowy koniecznie wpisz dla Zofii Lewandowicz.

 

Czym jest mukowiscydoza?
Mukowiscydoza to nieuleczalna choroba genetyczna, atakująca głównie układ oddechowy i pokarmowy. Choroba ta wymaga codziennych zabiegów rehabilitacyjnych, specjalnej diety oraz podawanie http://espanacialis.org/ wielu leków, w tym między innymi enzymów trzustkowych do każdego przyjmowanego posiłku. Koszty leczenia są wysokie i wraz z wiekiem dziecka rosną, gdyż często stan zdrowia osoby chorej z upływem czasu się pogarsza. Więcej informacji o tej chorobie znajdziecie
na http://www.mukowiscydoza.pl/mukowiscydoza/czym-jest-mukowiscydoza.html


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu
29 sierpnia 2013 roku odeszła od nas
Kochana Mama, Babcia, Prababcia i Ciocia
Ś.p. Zofia Granowska
z d. Oziewicz
Zofia Granowska przeżyła 93 lata.
Spoczęła na cmentarzu w Chojnicach.
Serdeczne wyrazy współczucia składa
Zespół Redakcyjny Strony, Rodzina.
orn1aPodziękowania.

Na początku roku zwracaliśmy się z prośbą o pomoc poprzez przekazanie 1% podatku na wsparcie nas w kosztach leczenia naszej córeczki Zosi, chorującej na mukowiscydozę. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację, iż do MATIO Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę dotarły w końcu wpłaty 1% od urzędów skarbowych, w tym także wiele wpłat z przeznaczeniem na leczenie Zosi. Udało się zebrać sporą kwotę, która o ile nie nastąpi nagłe pogorszenie stanu zdrowia Zosi lub zmiany w refundacjach leków, powinna nie tylko pozwolić na pokrycie kosztów leczenia Zosi w przyszłym roku, lecz również na odłożenie części z tej kwoty na zabezpieczenie kosztów leczenia Zosi w przyszłych latach (wraz z wiekiem koszty leczenia rosną).

Wszystkie kwoty wpłacone z 1% znajdują się na koncie Fundacji MATIO, której Zosia jest podopieczną. Dzięki temu poczynione przez nas wydatki na leczenie Zosi (zakup leków, inhalatorów, odżywek, itp.) mogą być refundowane przez Fundacje, w oparciu o faktury, których kopię wysyłamy do Fundacji. Powyższe procedury gwarantują że wszystkie zbierane przez fundacje środki są wykorzystywane zgodnie z celem fundacji, czyli na leczenie osób chorych na mukowiscydozę.

Chcieliśmy dzisiaj bardzo podziękować wszystkim, którzy nam pomogli w zbieraniu 1%, w szczególności zaś rodzinie, która bardzo licznie nas wsparła.

Pozdrawiamy

Tomek z Martyną wraz Zosią (prawnuczką Władysława Oziewicza)